Konrad Dula – prezes

Człowiek znany i rozpoznawalny w całym świecie Citroënowym. Przedsiębiorca i pilot. Z Citroënem związany od zawsze…a może nawet trochę dłużej. Jego pierwszym hydro samochodem był GSA X1. Później sporo innych. Posiada kilkadziesiąt Citroenów…C4, TA, DS, GS, CX, HY, XM itd. Citroën …stał się jego stylem życia. Na co dzień (ku zdumieniu przechodniów oraz innych kierowców) jeździ DSem 21 PALLAS z roku 1968 w kolorze BLEU ANDALOU AC 623.

Marcin Królikowski

Kolekcjoner marki z zarejestrowaną w Zachodniopomorskim kolekcją „Samochody marki Citroën z zawieszeniem hydropneumatycznym”. Posia dwa DSy oraz CXa w trakcie renowacji. Współposiada szereg innych ocalonych od zapomnienia. Wśród nich znajdują się unikatowy BX 4×4 oraz XM ambasadora Francji w Niemczech (jeszcze z Bonn). Zawodowo pracownik uczelni zajmujący się wytwarzaniem przyrostowym (drukiem 3D). Rodzina – i owszem

Jędrzej Chmielewski

Zajmuje się energetyką a w ramach działań społecznych wspiera rozwój edukacji w Polsce. Dziennikarz, podróżnik, fotograf. Jego pierwszym Citroënem był srebrny BX 1.6. Stał się inspiracją do założenia portalu Francuskie.pl. Później posiadał wiele innych aut, dzisiaj w jego garażu znajduje się m.in. Citroën Xantia oraz Citroën XM. W planach kolejne modele marki i jak najwięcej podróży nimi nawet na kraniec świata. Niepoprawny optymista, który nigdy nie przestaje się uczyć.

Magdalena Sołtysik

Pasja do motoryzacji pojawiła się przez przyjaciół na pewnym zlocie. Pierwszym autem tej marki była u Magdy Xsara VTS.  Obecnie jest szczęśliwą posiadaczką Citroëna 2CV w trakcie renowacji. Jej największe Citroënowe marzenie to oczywiście Citroën DS 19. Osoba niezwykle kreatywna, pomysłowa i wiecznie uśmiechnięta, z ogromną chęcią do działania i zmiany świata na lepsze. 

 

 

 

 

 

 

Ryszard Olszewski

Od ponad 20 lat pasjonat marki Citroëna. Badacz i propagator związków rodzinnych Andre Citroën z Polska i Warszawą. Odkrywca grobow Dziadków i Siostry Andre Citroëna na Cmentarzu Żydowskim w Warszawie. Opublikował artykuł „Śladami Andre Citroëna i Jego Rodziny po Warszawie” w miesięczniku „Skarpa Warszawska”, a także w książce, której jest współautorem „Żydowska Warszawa” tego samego wydawnictwa. Autor artykułu „Dziadkowie z Warszawy”, jaki ukazał się na portalu francuskie.pl, przetłumaczony na jezyk angielski i francuski. Współtworzył blog na 100-lecie marki Citroën dla Citroën Polska.

Jacek i Michał Włodarczyk

Fanami marki Citroen są prawie od dzieciństwa ale samochód tej marki posiadają zaledwie 6 lat czyli od czasu zakupu pierwszego Citroëna C5 X7. W listopadzie 2019 r. pojawiła się księżniczka, czyli Xantia HB a niewiele później, bo w lutym 2020 r.Citroën XM.  Ich marzeniem jest oczywiście Citroën Ds 21 Pallas i mają nadzieję, że to marzenie kiedyś się spełni. Starsze Citroëny zawsze im sie podobały, a wszystko zaczęło się po obejrzeniu serii filmów z Fantomasem w czasach młodości. Od tej chwili hydropneumatyka i kosmiczna Citroënowa technologia zawładnęła wyobraźnią i stała się częścią ich życia. 

Piotr Wasielewski

Przygoda z Citroenem zaczęła się 10 lat temu.
Na pierwsze zloty Citroenów jeździł służbowo. Do tego stopnia się „zaraził”, że dwa lata później kupił prywatnie współczesną C4, a za kolejne 3 lata stał się szczęśliwym posiadaczem CX Leader z pierwszej serii. Ci od których się zaraził przywieźli go dla niego z Francji.
Obecnie posiada wspomnianego wcześniej CX plus XM V6 oraz DS3.
Marzenie to DS, wersja nie ma znaczenia.

Kamila Zaguła

Przygodę z Citroenami, zawdzięcza swojemu Tacie – Kazimierzowi Mazurkiewiczowi, który jest ogromnym pasjonatem tej marki. W mojej Rodzinie, odkąd pamiętam, przewinęły się XM-y, CX-y, BX-y i inne. Ona sama, swojego pierwszego Citroena, dostała właśnie od Taty. Był to model XM. Piękny i bardzo wygodny. Do dziś wspominam niesamowity komfort jazdy tym autem. Była właścicielką Citroena Xantii i C8. Każdy zupełnie inny i każdy wyjątkowy. Aktualnie posiada Citroena 2CV, którego uwielbia. Prywatnie – zakręcona citromaniaczka. Zawodowo – spełniony, realizujący się, pedagog specjalny.

Tomasz Cekała

Jeszcze w czasach studenckich miał szczęście i przyjemność przejechać pół Francji Citroenem Traction Avant z przystankiem końcowym w Paryżu pod samą wieża Eiffla i tak właśnie stał się miłośnikiem marki.
Obecnie jest dumnym właścicielem Citroena DS 20 Pallas w wyjątkowym kolorze Theolonet Beige, który jest dla niego i pasażerów po prostu magicznym wehikułem czasu…

Kazimierz Mazurkiewicz

Zafiksowany na punkcie marki już od młodzieńczych lat. Odkąd sięga pamięcią, interesował go fenomen hydropneumatycznego zawieszenia w tych autach. Jego pierwszy Citroen to model CX z pierwszej serii. Kolejno pojawiły się: CX z drugiej serii, BX i trzy XM-y. Największe marzenie – spełnione, zakup i renowacja modelu BL11. Prace trwały 5 lat i w 90 procentach wykonał je samodzielnie. Aktualnie zajmuje się, kompleksową renowacją zabytkowych Citroenów, co sprawia mu ogromną satysfakcję.

Tomasz Knieć

Od dawna doceniał
,,starą motoryzację ”, podziwiając przy każdej nadarzającej się okazji urok i szlachetność zabytkowych aut. Jako nastolatek miał okazję również rozpocząć przygodę z Citroenem GSA, którego posiadaczem stał się mój najlepszy przyjaciel. Już wtedy, to auto robiło na mnie ogromne wrażenie. Natomiast fascynację do starszych modeli Citroena zaszczepił we mnie mój szwagier, który jest posiadaczem modeli CX oraz XM. Napawając się widokiem Jego perełek 'bardzo szybko zdecydował się na zakup Citroena CX 2400 Cmatic, który jest na etapie odrestaurowania. Swoją pasja udało mu się ,zarazić 'swojego siedmioletniego syna, który docenia piękno starych samochodów oraz eleganckie detale wykończenia.