Kręcimy teledysk nad morzem


We współpracy z Francuskie.pl, przy wsparciu Citroën Polska, Citroën Mojsiuk, Michelin, miasta Koszalin, miasta Mielno, kręcimy nad morzem teledysk Citroën & Chopin. 

Teledysk opowiada historię pianistki, która podróżuje na niezwykły nadmorski koncert i przenosi się w czasie, podróżując przez epoki. Muzykę do teledysku napisał Roman Jońca, za fortepianem i w roli głównej Hanna Gołuńska. 

Premiera teledysku spodziewana jest we wrześniu. 

„Pomysł na teledysk wziął się z faktu, że zarówno Citroën jak i Chopin mają wiele wspólnego. Obaj byli wirtuozami w swoich dziedzinach, obaj urodzili się na przełomie lutego i marca, mieli liczne związki z Polską i Francją a bez naszego kraju nie osiągnęliby w życiu tego, co osiągnęli. Postanowiliśmy poprosić jednego z najzdolniejszych polskich kompozytorów o napisanie utworu, który łączyłby nowoczesność z muzyką Chopina. Wyzwanie było ogromne, ale udało się. Realizacji teledysku podjęła się Ewa Ślusarczyk, młoda, zdolna reżyser z Torunia. Trzy dni zdjęciowe były wypełnione ciężką pracą. Musieliśmy na przykład o piątej rano zainstalować fortepian na plaży w Mielnie – co było bardzo trudnym wyzwaniem, bo instrument przyjechał aż ze Szczecina!” – mówi Konrad Dula, prezes Amicale Citroën Pologne. 

„Za kierownicą licznych zabytkowych samochodów i za fortepianem usiadła Hanna Gołuńska, która wcieliła się w rolę głównej bohaterki. To ona wybrała dzieło Chopina i zagrała je – jej wykonanie słychać w utworze. Premiera teledysku spodziewana jest we wrześniu 2021 r.” – dodaje Dula.