Rajd Pekin-Paryż


W dniach 24-26 zapraszamy Was na rajd Pekin-Paryż. I chociaż będzie on miał miejsce w Polsce, to gwarantujemy, że i Pekin i Paryż każdy z uczestników na pewno odwiedzi. 

Lista zamknięta

Lista zgłoszeń jest pełna i została zamknięta

Geneza rajdu Pekin-Paryż

Skąd pomysł na ten rajd? Historia ta zaczęła się kilkanaście lat temu, gdy Sabinka Gaudyn i Konrad Dula planowali wziąć udział w Rajdzie Pekin-Paryż, i to najstarszym dotąd Citroënem jaki brałby udział w tej imprezie, a mianowicie modelem C4 z 1930 roku. Pomysł był świetny, wyzwanie ogromne a wszystko było już dopięte na ostatni guzik, gdy okazało się, że Sabina jest bardzo poważnie chora. Zdiagnozowano u niej guz mózgu. W tej sytuacji wyjazd na długą, wymagającą i wyczerpującą trasę był niemożliwy. 

 

We wrześniu 2011 r. koledzy citroëniarze, z Krzysztofem Burczynskim na czele, zorganizowali dla ciężko chorej Sabinki wymarzony Rajd Pekin-Paryż w Polsce. Udało się znaleźć i przygotować trasę i miejsca, które teraz odwiedziny 10 lat później. Bo i Pekin i Paryż są bliżej niż myślicie. 

 

 Sabinka Gaudyn wzięła udział w tym Rajdzie a na jej twarzy długo gościł uśmiech – marzenie zostało spełnione. Ogromne zaangażowanie wielu osób, świetne przygotowanie trasy i wspólny cel powodują, że do dzisiaj ta impreza jest wspominana i komentowana w środowisku. Dlatego postanowiliśmy po 10 latach uczcić pamięć naszej śp. koleżanki i powrócić i do Pekinu i do Paryża, wspólnie z Wami.  

Zapraszam Was do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. Będzie to okazja do poznania ciekawych miejsc, spotkania niesamowitych ludzi, przeżycia kolejnej przygody z Citroënem, dobrego spędzenia czasu i do wspomnień o Sabince w sobotni wieczór. A my obiecujemy, że atrakcji nie zabraknie.  

Sabinka Gaudyn

 

Zachęcam też uczestników do podzielenia się wspomnieniami, zdjęciami oraz powiedzenia kilku słów.

Sabinka Gaudyn

 

Zapraszam do udziału w Rajdzie.

Konrad Dula 

wraz z organizatorami i zarządem Amicale Citroën Pologne 

Dokumenty